Yaşam Koçluğu Sertifika 2018 Mezunu

1988 yılında İzmir’de doğdum. Hocalarıma göre aslında puanım yetmeyeceği halde ‘şans eseri’ önce İzmir’in en iyi liselerinden Bornova Anadolu Lisesi’ni, sonra da Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni kazandım. En zeki ya da en çalışkan öğrenci değildim ama yine ‘kısmet oldu’ hem 2 sene Amerika’da okudum hem de 2 ayrı diploma ile bölüm 3.’sü olarak mezun oldum. ‘Bu şehirde iyi bir maaş alıp çalışamazsın, kurumsalı zaten unut’ denilen İzmir’de iş bulmama gerek bile kalmadı iş beni buldu. Bunların ‘şans’, ‘tesadüf’, ‘kısmet’ değil de ‘çekim yasasını kullanmak’ olduğunu geriye baktığımda görüyor ve bu bilgilere daha sahip değilken bile iç güdülerimin beni yönlendirmesine minnet duyuyorum. Dolayısıyla, şu an bu yazıyı okurken yaşam koçluğu mesleğine şüphe ve ön yargı ile yaklaşan bazı okurlar için başta söylemekte fayda var, başka işte dikiş tutturamadığım için değil, içimden geldiği için bu yolu yürüyorum. 🙂

Sonrasında; geliri iyi ama sevmediğim mühendislik işimi bırakıp gerçekten çok sevdiğim işi aramaya odaklandım ve buldum. Yeni işler ve kaynaklar yarattım, kurumsaldan ayrıldım ve kendi işimi yaptım. Bir yandan da 10’dan fazla yıl boyunca çeşitli kişisel gelişim eğitimleri aldım, öğrendiğim bilgileri kendi hayatıma uygulamayı denedim.

Elbette bu süreçte sonucunu beğenmediğim kararlar da aldım, bir çok kere hayal kırıklığına da uğradım. Ailevi problemler, sağlık problemleri ve pembe dizilere benzeyen ilişkiler içerisinde debelendim. Beceriksiz, değersiz, yetersiz olduğumu düşündüğüm, kendimi sürekli kıyaslayıp yenik çıktığım, başkaları tarafından yerilip, gerçekten güçsüz hissettiğim zamanlar oldu. Ne yapacağımı bilemedim, isyan ettim ve belki de ‘o çok şanslı, becerikli, başarılı insanlardan biri’ olmadığımı düşünüp hayattan beklentilerimi düşürdüm.

Bu anlattığım düşüncelerin, bocalamaların ve mutsuzlukların size de tanıdık geldiğini ve zaman zaman yaşadığınızı biliyorum. Fakat her şeyi değiştirmeye KESİN karar verdiğimde, tüm dünyam değişmeye başladı ve bunu ben yaptıysam SİZ de yapabilirsiniz.

Esra ve Aykut’dan aldığım Koçluk Eğitimi süresince edindiğim bilgileri kendi hayatımda kullandım. Sadece 15 ayda; mevcut işimde gelirimi yaklaşık 10 katına çıkardım ve içinde iyi hissetmediğim arkadaşlık ve gönül ilişkilerimi dönüştürdüm ya da yenilerini yarattım. Tekrarlayan sağlık problemlerini hayatımdan uğurladım. Hayata karşı şüpheci yaklaşımım; yerini mutlu ve güvende hissettiğim bir hale bıraktı. Kendini seven, beğenen, özgüvenli ve çaba göstermeden sevilen, beğenilen, saygı duyulan ve gıpta edilen bir genç kadına dönüştüm. Hayatı gerçekten sevmeye ve neşeyle yaşamaya başladım.

Lütfen gözlerinizi bir anlığına kapatın ve hayatınızı kocaman bir bereket ve neşe içinde yaşadığınızı, çok sevip sevildiğinizi, kendinizi harika hissettiğinizi hayal edin.

Ben hayal ettiğim bu hayatı yaşayabilmek için evrenin gücünü kullanmayı öğrendim ve SİZE DE ÖĞRETEBİLİRİM.

Eğer bu sizi de heyecanlandırıyorsa; sizinle tanışmaktan, bildiklerimi paylaşmaktan ve yolculuğunuza eşlik etmekten keyif ve onur duyarım.

Sevgiler,

Ahenk ER

Adanmışlık Paketi

Hayatının her alanında değişimi keyifle deneyimlemek isteyenler için, çok satılan setlerimizi bir araya getirdik. Kendini adayanlara, değişime inananlara Adanmışlık Paketi’ni hazırladık!

Değişimi Hak Ediyorum

Türkiye’de ilk defa, Aykut ve Esra değişim sürecini bir yıl boyunca sizlerle paylaştı, ortaya muhteşem program bir çıktı.

Para, Bolluk ve Bereket

Para kazanmak istiyorsanız, bolluk bereketi her anlamıyla hayatınıza çekmek istiyorsanız, bunu kaçırmayın!

İdeal İlişki Yaratımı

Daha keyifli, mutlu, coşkulu ve giderek artan bir enerjiyle ilişkilerinizi yaşamak istiyorsanız, burası tam size göre!

İşbu sayfada isimlerine yer verilen Yaşam Koçları, Ayra Corp. (Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut – ayratown.com) tarafından düzenlenmiş olan Sertifika Programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olan yaşam koçlarıdır. Bu kişilerin Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile herhangi bir yasal bağ ve ilişkileri bulunmamaktadır. 

Bu kişilerin yapacağı her türlü çalışma, yer alacağı her türlü ticari iletişim ve faaliyetin sorumluluğu bizzat kendilerine ait olup Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un bu kişilerin gerek koçluk gerekse koçluk işini ifa ederken yapacağı ticari faaliyetlerle (ücret tahsili, danışmanlık ücreti vb) ilgili herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Ayra Corp olarak sertifika tesliminin ardından bu kişiler ile ilgili herhangi bir denetim, kontrol ve yaptırım yetkimizin bulunmadığını, her bir koçun ayrı bir tüzel kişilik olarak hukuki ve ticari hayatına devam ettiğini bu kapsamda bu koçlar ile kuracağınız her nevi ilişkide şirketimiz ve şahsımızın bu kimseler tarafından verilen hizmetlerle bir ilişkisi olmadığını önemle bilgilerinize sunarız.

Omg... this sale is crazy!

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up and grab these deals:

  • 50% OFF TVs
  • 40% OFF Stereos
  • 30% OFF Smartphones