Yaşam Koçluğu Sertifika 2018 Mezunu

Çiğdem Atay - Ayratown - Aykut Ogut - Esra Banguoglu

Çiğdem Atay

Merhabalar!!! Ben Ҫiğdem. 11 Aralık 1984 yılında İstanbul’da doğdum. Ҫocukluğumda acayip hayalperest ve bir o kadar da bilgiye aşıktım. Yabancı ülkeleri çok merak eder, 23 Nisanlarda ülkemize misafir olarak gelen yabancı çocukların yer aldığı programları gӧz kırpmadan izlerdim. Ve tabi ki o dӧnemde en büyük hayalim Barış Manço’nun “Adam Olacak Ҫocuk” programına katılmak, ileride de O’nun gibi dünyayı dolaşmaktı.

Bendeki bu ӧğrenme-anlama tutkusu uzak diyarları gӧrme isteğimle birleşince, kendimi yıllar sonra, 2009 yılının Mart ayında, Almanya’nın Münih şehrinde buldum. O yıl Münih Teknik Üniversitesi’nde başladığım doktora programını 2013 yılında bitirip tümӧr biyolojisi alanında doktoramı aldım ve bir yıl sonra benim için çok ӧnemli olan makalemi yayınlayıp 2015 yılında Amerika’nın Philadelphia şehrinde doktora sonrası çalışmalarıma başladım.

Gӧrünüşte hayallerimi birer birer gerçekleştiriyordum. Öyle ya, hayalimdeki gibi kanser araştırmaları yapan çok iyi bir laboratuvarda çalışıyor, bilim alanında dünyanın en ileri ülkelerinden biri olan Amerika’da yaşıyordum. İstediğim birçok şeye sahiptim ama günden güne içimde büyüyen boşluk hissi ile nasıl baş edeceğimi bilemiyordum. Sürekli kabuslar gӧrmeye, sabahları üzerimde tonlarca ağırlık varmışçasına uyanmaya başladım. Hayattan zevk almıyordum çünkü olan biten herşey için kendimi suçluyordum. Bir süre sonra artık bu şekilde yaşamak istemediğime karar verdim ve tam da o dӧnemde yani Nisan 2016’da Aykut ve Esra’nın başlattığı “Kendimi Seviyorum” programı karşıma çıktı. Önce bu programa, sonrasında da “Yaşam Koçluğu Sertifika Programı”na katıldım.

Sertifika programına başlarken tek amacım “daha iyi hissedebilmekti”. Daha iyi uyumak mesela, sürekli endişe veya suçluluk hissetmemek… Günler geçtikçe “fark etmeye” başladım; kim olduğumu, neyi aslında neden yaptığımı, neden mutlu olmadığımı, mutluluğun aslında bir seçim olduğunu… Ve tüm bu farkındalıklar bana gerçek ӧzgürlüğü getirdi. Artık kendime ve çevreme karşı daha dürüstüm. Kendimi sürekli suçlamayı bırakıp gücümü elime almayı, kazanan kişi olmayı seçtim. 11 Aralık 2016’da doğum günümü “Yeniden Doğuşum” olarak kutladım. Ҫünkü artık hiçbir şey eskisi gibi değil ve ben her şeyin bir seçim olduğunun farkındayım.

Hayattaki en büyük amaçlarımdan biri insanlar için yeni ve yararlı şeyler yaratarak daha iyi bir yaşamı mümkün kılabilmekti. 2018 yılının başına kadar bunu sadece bilim aracılığıyla, bilim insanı kimliğimle yaptım. Artık bir yaşam koçu olarak da insanların hayatlarına dokunabiliyor ve kendi deneyimlerimi onlarla paylaşarak, onlara alan tutarak yeni yeni farkındalıklar yaşamalarına, güçlerini ellerine alıp istedikleri hayatları yaratmalarına katkı sağlıyorum. Ve insanlarda yarattığım her gülümseme, her ‘aaahhhhaaaa’ farkındalığı, beni gerçekten çok mutlu ediyor.

Kendi hayatınızın patronu olduğunuz, gülen gӧzlerle etrafa bakabildiğiniz ve kendinizi çok ama çok sevdiğiniz bir hayat mümkün. Bunu lütfen unutmayın.

Kocaman sevgiler!!!!

Ҫiğdem Atay

Ayratown Yaratım Kulübü

Aykut & Esra ile CANLI yayınlar, düzenli videolar, olumlamalar, Kundalini Yoga ve daha fazlası Yaratım Kulübü’nde!

Adanmışlık Paketi

Hayatının her alanında değişimi keyifle deneyimlemek isteyenler için, çok satılan setlerimizi bir araya getirdik. Kendini adayanlara, değişime inananlara Adanmışlık Paketi’ni hazırladık!

Değişimi Hak Ediyorum

Türkiye’de ilk defa, Aykut ve Esra değişim sürecini bir yıl boyunca sizlerle paylaştı, ortaya muhteşem program bir çıktı.

Para, Bolluk ve Bereket

Para kazanmak istiyorsanız, bolluk bereketi her anlamıyla hayatınıza çekmek istiyorsanız, bunu kaçırmayın!

İşbu sayfada isimlerine yer verilen Yaşam Koçları, Ayra Corp. (Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut – ayratown.com) tarafından düzenlenmiş olan Sertifika Programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olan yaşam koçlarıdır. Bu kişilerin Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile herhangi bir yasal bağ ve ilişkileri bulunmamaktadır. 

Bu kişilerin yapacağı her türlü çalışma, yer alacağı her türlü ticari iletişim ve faaliyetin sorumluluğu bizzat kendilerine ait olup Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un bu kişilerin gerek koçluk gerekse koçluk işini ifa ederken yapacağı ticari faaliyetlerle (ücret tahsili, danışmanlık ücreti vb) ilgili herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Ayra Corp olarak sertifika tesliminin ardından bu kişiler ile ilgili herhangi bir denetim, kontrol ve yaptırım yetkimizin bulunmadığını, her bir koçun ayrı bir tüzel kişilik olarak hukuki ve ticari hayatına devam ettiğini bu kapsamda bu koçlar ile kuracağınız her nevi ilişkide şirketimiz ve şahsımızın bu kimseler tarafından verilen hizmetlerle bir ilişkisi olmadığını önemle bilgilerinize sunarız.

Omg... this sale is crazy!

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up and grab these deals: