Yaşam Koçluğu Sertifika 2018 Mezunu

Eda Zengin - Yaşam Koçu - Ayratown - Aykut Ogut - Esra Banguoglu

Eda Zengin

1986 yılında güzel İzmir’de doğdum. Liseyi Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümü’nde tamamladıktan sonra; Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldum. Şimdi İstanbul’da yaşıyorum ve çalışıyorum. İş hayatımda neyi gerçekten sevdiğimi bulma serüvenimde birkaç farklı iş deneyimim oldu. Bu anlamda çok renkli bir kariyere sahibim. 🙂

Ancak hayatımın büyük bir kısmında, daha doğrusu kendimi bildim bileli kişisel gelişim ve insan psikolojisi’ne ilgi duyuyordum. Bu konuda hep araştırıp, sürekli kendi hayatımı, başkalarının hayatlarını ve davranışlarını gözlemleyerek, karşılaştığımız durumların nasıl ortaya çıktığı; insanların kendi hayatlarını nasıl kendilerinin seçtikleri şekilde yaşadıkları hakkında içimdeki merakları gidermeye çalışıyordum. Bu merakımın bir hediyesi olarak; -hayatta sorduğumuz bütün soruların cevaplarının, biz sormayı bıraktığımızda geldiği gibi- ben de sormayı bıraktığımda cevaplar teker teker gelmeye başladı. Durumlar, insanlar ve okuduğum kitaplar beni hep bu konuda alacağım cevaplara yönlendirdi.

Benim için bilinçli yolculuk, ilk kez 2013 yılında değerli yaşam koçum, nam-ı diğer çok sevgili hocam Aykut Oğut’un “Evrenden Torpilim Var” adlı kitabını okumamla başladı. Kitabı okurken düşüncelerimin, hayatımı nasıl biçimlendirdiğini mucizevi denecek şekilde tecrübe etmeye başladım. Sonrasında da hep ışığı takip ettim. Ancak benim için en keskin dönüşü ise hayatımın çıkmaza girdiğini düşündüğüm bir döneminde, 2016 yılının başında, gene sevgili hocalarım Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un yaptığı bir workshopa katılmakla yaşadım. Sanki aradığım bütün cevapları bulmam için kendi içime bir ışık yakmıştım. Toplamda dört workshop boyunca onlarla çalıştım ve sonrasında da ilk kez düzenledikleri “Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’na” katıldım. Hayatımda aldığım en doğru karar ve en çok şükrettiğim şeylerden birisi bu programa katılmak oldu. Kendimi bir anda “ben hiçbir şey bilmiyormuşum meğer” alanında buluverdim. Ancak bu öylesine güzel bir alandı ki, kendimi keşfetme adına muhteşem bir adım oldu. Programımız boyunca hep arkadan tekrarladığım cümle şuydu: “önce kendin dönüş, önce kendin içinden geç ki aynı yoldan gitmek isteyen insanlara en güzel biçimde ışık tutabilesin”. Bu sürede kendi üzerimde her gün düzenli olarak ve adanmış biçimde çalıştım ve hala da çalışmaya devam ediyorum. Yaşadığım dönüşümlerin artık birilerine daha ışık olacağını biliyorum. Bu yüzden büyük bir coşku ve heyecanla hayatımı Yaşam Koçu olarak sürdürüyorum.

“Sen yaparsın” demektense, “Ben yaptım, sen de yaparsın” demenin ne kadar daha güçlü olduğunu çok iyi biliyorum. Bu yüzden de enerjimi, değişimlerimi, yolculuğumu isteyen herkesle paylaşmaya hazırım.

Ayratown Yaratım Kulübü

Aykut & Esra ile CANLI yayınlar, düzenli videolar, olumlamalar, Kundalini Yoga ve daha fazlası Yaratım Kulübü’nde!

Adanmışlık Paketi

Hayatının her alanında değişimi keyifle deneyimlemek isteyenler için, çok satılan setlerimizi bir araya getirdik. Kendini adayanlara, değişime inananlara Adanmışlık Paketi’ni hazırladık!

Değişimi Hak Ediyorum

Türkiye’de ilk defa, Aykut ve Esra değişim sürecini bir yıl boyunca sizlerle paylaştı, ortaya muhteşem program bir çıktı.

Para, Bolluk ve Bereket

Para kazanmak istiyorsanız, bolluk bereketi her anlamıyla hayatınıza çekmek istiyorsanız, bunu kaçırmayın!

İşbu sayfada isimlerine yer verilen Yaşam Koçları, Ayra Corp. (Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut – ayratown.com) tarafından düzenlenmiş olan Sertifika Programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olan yaşam koçlarıdır. Bu kişilerin Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile herhangi bir yasal bağ ve ilişkileri bulunmamaktadır. 

Bu kişilerin yapacağı her türlü çalışma, yer alacağı her türlü ticari iletişim ve faaliyetin sorumluluğu bizzat kendilerine ait olup Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un bu kişilerin gerek koçluk gerekse koçluk işini ifa ederken yapacağı ticari faaliyetlerle (ücret tahsili, danışmanlık ücreti vb) ilgili herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Ayra Corp olarak sertifika tesliminin ardından bu kişiler ile ilgili herhangi bir denetim, kontrol ve yaptırım yetkimizin bulunmadığını, her bir koçun ayrı bir tüzel kişilik olarak hukuki ve ticari hayatına devam ettiğini bu kapsamda bu koçlar ile kuracağınız her nevi ilişkide şirketimiz ve şahsımızın bu kimseler tarafından verilen hizmetlerle bir ilişkisi olmadığını önemle bilgilerinize sunarız.

Omg... this sale is crazy!

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up and grab these deals: