Yaşam Koçluğu Sertifika 2018 Mezunu

Melis Özlüoğlu - Yaşam Koçu - Ayratown - Aykut Ogut - Esra Banguoglu

Melis Özlüoğlu

“Ben çok hayal kuruyorum ama hiçbiri gerçek olmuyor ki” diye senelerce saklanarak mırıldandığım yıllardan sonra şu anda hayallerimi ve daha ötesini yaşamaya başladığım bir hayatım var. Ben Melis, 31 yaşındayım. Rüyalarımın okulu Koç Üniversitesi’nde aslında benimle eşleşmeyen Uluslararası İlişkiler’i bitirdikten sonra birkaç küçük hayal kırıklığı sonrası tek şansımın kurumsal bir şirkette çalışmak olduğuna ikna oldum. Ta ki tekrar hatırlayana dek; “İstediğim her şeyi olmam mümkün!”
Geçtiğimiz ay kurumsal hayattan tamamen ayrılıp, taze bir yaşam koçu olarak yeni yoluma koyuldum. Peki, yolum nasıl buraya geldi? Bundan 1,5 yıl önce Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’na katılırken tek amacım, senelerce problem olarak adlandırdığım kilo konusunu çözmekti. O kadar emindim ki, bir kez o kilolar gitse hayatım zaten mükemmel olacaktı, her hayalimin önündeki tek engel kiloydu.  Ve o sözde engel, bugün beni heyecanlandıran, mutlu eden mesleğime kadar getirdi beni. Hayatınızı yöneten sorun, eğer ipleri elinize almayı seçerseniz en büyük hayallerinizin kapısına getirebilir sizi.
Programa başlarken 2 modülde kiloları verip gitme niyetindeyken; programın içinde hayat yolumu buldum; ben hayallerimin keyfini çıkarırken ve daha fazlasına doğru yol alırken, başka insanların da kendi yollarını, hayallerini bulmaları ve ilerlemeleri için onlara destek olmayı seçtim.
Eminim şu an bazı okuyanlar, kilo konusunu merak ediyor. Programa başladığımda 50-52 beden civarıyken şuanda 44 bedenim ve yolculuk daha da keyifli bir şekilde devam ediyor. Kilo konusu bir illüzyondu ve bu illüzyonun farkına varmam hayatımı, yaratım gücümü sahiplenmemi sağladı. Çekim yasasına göre herhangi bir şeyi istediğimizde bizim olmaması mümkün değil. Eğer istediğimiz o şey bizim olmuyorsa mutlaka daha fazla istediğimiz başka bir şey var. Örneğin; benim yıllarca kilo vermek istiyorum diyip vermediğim zamanlarda, kilonun beni korumasını daha çok istemiş olmam gibi. Ben tüm hayal kırıklığı ihtimallerinin önüne tek bir başarısızlık koymuşum ve onu bir başarsam diğer bütün başarılar cepte zaten demişim. Buna önce kendimi, sonra tüm çevremi inandırmışım. Ve tüm değişim yolculuğu için aslında soru basit :”Kim olmayı seçiyoruz ve seçtiğimiz kişinin sorumluluğunu almaya hazır mıyız?”. Ben de size soruyorum, “kim olmayı istersiniz? Bu kişinin işi ne olurdu? Bu kişi ne kadar para kazanırdı? Nasıl bir ilişkisi olurdu? Ne kadar gülerdi, ne yer ne içerdi?”
İstediğimiz her an yepyeni bir seçim yapma ve onu deneyimleme özgürlüğüne sahibiz. Sadece zaman içinde bunu unutmuşuz bir şekilde, ben sertifika programı sayesinde hatırladım ve şu anda da en büyük arzum isteyen herkese hayatın bu sihrini hatırlatmak.
Biraz sihir, biraz pratik; şimdilik bunların peşindeyim.
Sevgilerimle, Melis

Ayratown Yaratım Kulübü

Aykut & Esra ile CANLI yayınlar, düzenli videolar, olumlamalar, Kundalini Yoga ve daha fazlası Yaratım Kulübü’nde!

Adanmışlık Paketi

Hayatının her alanında değişimi keyifle deneyimlemek isteyenler için, çok satılan setlerimizi bir araya getirdik. Kendini adayanlara, değişime inananlara Adanmışlık Paketi’ni hazırladık!

Değişimi Hak Ediyorum

Türkiye’de ilk defa, Aykut ve Esra değişim sürecini bir yıl boyunca sizlerle paylaştı, ortaya muhteşem program bir çıktı.

Para, Bolluk ve Bereket

Para kazanmak istiyorsanız, bolluk bereketi her anlamıyla hayatınıza çekmek istiyorsanız, bunu kaçırmayın!

İşbu sayfada isimlerine yer verilen Yaşam Koçları, Ayra Corp. (Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut – ayratown.com) tarafından düzenlenmiş olan Sertifika Programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olan yaşam koçlarıdır. Bu kişilerin Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile herhangi bir yasal bağ ve ilişkileri bulunmamaktadır. 

Bu kişilerin yapacağı her türlü çalışma, yer alacağı her türlü ticari iletişim ve faaliyetin sorumluluğu bizzat kendilerine ait olup Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un bu kişilerin gerek koçluk gerekse koçluk işini ifa ederken yapacağı ticari faaliyetlerle (ücret tahsili, danışmanlık ücreti vb) ilgili herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Ayra Corp olarak sertifika tesliminin ardından bu kişiler ile ilgili herhangi bir denetim, kontrol ve yaptırım yetkimizin bulunmadığını, her bir koçun ayrı bir tüzel kişilik olarak hukuki ve ticari hayatına devam ettiğini bu kapsamda bu koçlar ile kuracağınız her nevi ilişkide şirketimiz ve şahsımızın bu kimseler tarafından verilen hizmetlerle bir ilişkisi olmadığını önemle bilgilerinize sunarız.

Omg... this sale is crazy!

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up and grab these deals: