Yaşam Koçluğu Sertifika 2018 Mezunu

Merhabalar, bana Arif derler. Arefe günü gelmeyi seçmişim. Evrenden torpilliyim yani J.

“maaarifcakir” nerden çıktı derseniz söyliyim; MAAA yaratıcı enerjinin ifadesi.
A: Alim, dışsal olanı, A: Aşık, içsel olanı bilen demek. A: Arif ise bu ikisinin dengesini sağlayan kişi. Yani canım öğretmenlerim Aykut&Esra’nın deyimiyle Evren’den torpilli olduğunun, Evren’in bireyselleşmiş hali olduğunun farkında olan kişi.

Bu dengeyi yaşamak isteyen, kendi yaratıcı kapasitesini keşfetmek ve deneyimlemek isteyen herkes için burdayım. Çünkü bu keşif süreci çok zevkliiiiiiiiiii. Gelin oynayalım. Birbirimize bir telefon veya www.maaarifcakir.com kadar yakınız. Muhteşem değilmi 🙂

*Kırşehir 1972 doğumluyum. Çocukluğum ve ilk ve orta öğrenim yıllarımı muhteşem Toros Sıra Dağları’nın heybetli bir dağı olan Küpe Dağı eteklerindeki Seydişehir/Konya ilçesinde yaşadım. (Kulağıma küpe olan çok sözün olmasına evrenin bir göz kırpışı olsa gerek 🙂

*Konya Anadolu Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Tıp fakültesi’ni bitirdim. Ankara ve Antalya’da pratisyen hekimlik yaptıktan sonra S.B İstanbul Eğtim Araştırma Hastanesi’nde 2007 yılında Nöroloji Uzmanlığı eğitimimi tamamladım.

*Şırnak devlet hastanesinde Mecburi hizmet, Şanlıurfa’da özel hastane ve nihayet 2009 yılında Nöroloji camiasının tanınmış bir hocasından aldığım teklif ile yeniden İstanbula, kendim için çok havalı bir şekilde, dönüş yaptım.

*2010 yılında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde askerlik hizmetimi tamamlayarak yeniden İstanbul’da çalışmaya devam ettim.

*Halen İstanbul’da Nöroloji alanında en üst düzey referans kliniklerinden birinde, Bakırköy Nöroloji Merkezi (BNM)’nde hekimlik hizmetime devam ediyorum.

*Bu arada burcum akrep ama yükselenim ile ilgili astrologlar hala tartışıyorlar 🙂

Muhteşem bir kariyer, afferim bana 🙂

Buna gerçekten inanıyorum artık. Ancak 2009 yılında mecburi hizmetimi bitirip Şanlıurfa’da çalıştığım dönemde Aykut’u televizyonda gördüğüm anda içimde hissettiğim seviç ve umudun çoooookkkkk deriiin bir kaç nedeni vardı.

Ilki: Çok içseldi, ben kimim? Niye burdayım? Çocukluğumda beni hep “adın gibi arif ol inşallah!” diye severlerdi. Sonradan Arif’in sözlükteki anlamınıda öğrenmiştim: Anlaması, kavraması, sezgisi güçlü, anlayışlı (kimse). Ama bu ne demekti? Nasıl olunurdu? Adım arif diye bunu olmalı mıydım? Arif olmak herkes için olması gereken birşey miydi? Öyleyse neden ben dahil kimse “arif” değildi? Arif olmasam ne olurdu? Hayatı boş bir şekilde mi yaşayacaktım o zaman? Hayatın bir anlamı veya amacı varmıydı?…….

Bu soruların hiçbirinin cevabını bilmiyordum. Duyduğum hiç bir cevapta içime tam olarak sinmiyordu. Görünüşte gayet başarılı ama içte huzursuzdum ama nedenini bilmiyordum. Rahat mı batıyordu? Yoksa birşeyleri mi kaçırmıştım? Bilmiyordum. Aykut o gün televizyonda kendini anlatıyordu ve ben içimde derinlerde bir yerlerde tüm bu soruların cevabını bulduğumu hissettim. Neydi cevaplar hala bilmiyordum ama içimde bir şey çok muhteşem bir rehber keşfettiğimi söylüyordu. Ertesi gün Evrenden Torpilim Var’ı okumaya başladım.

İkincisi: çok daha somut şeylerdi. Kırk yaşıma yaklaşmıştım, borcum yoktu ama bankada da “sıfır” birikimim vardı. Ve hiçbir ilişkide dikiş tutturamıyordum. Yapmak istediğim çok şey vardı ama hiçbirşey yapamıyordum.

Üçüncüsü: İçimde büyük bir sevgi açlığı hissediyordum, bu açlığı doyurmak adına yaptığım herşey sonunda yine daha büyük bir boşluk hissetmemi sağlıyordu. Bu durum çok canımı yakıyordu.

Süreçte Aykut Oğut&Esra Banguoğlu Oğut’un rehberliğinde bugün geldiğim noktada ben tüm sorularımın cevabını kendim için buldum. Ve hayat gerçekten yeniden başladı ve bu sefer çok keyifli 🙂

Bütün benliğimle, bütün hücrelerimle varlığıma, hayata çooooooookkkkk şükürrleeeeee olsuuuuuunnnn.

Sonda söyleyeceğimi başta söylemiştim: MAAA yaratıcı enerjinin ifadesi. Alim dışsal olanı bilen demek. Aşık içsel olanı bilen demek. Arif ise bu ikisinin dengesini sağlayan kişi. Yani canım öğretmenlerim Aykut&Esra’nın deyimiyle Evren’den torpilli olduğunun, Evren’in bireyselleşmiş hali olduğunun farkında olan kişi.

Bu dengeyi yaşamak isteyen, kendi yaratıcı kapasitesini keşfetmek ve deneyimlemek isteyen herkes için burdayım. Çünkü bu keşif süreci çok zevkliiiiiiiiiii. Gelin oynayalım. Birbirimize bir telefon veya www.maaarifcakir.com kadar yakınız.

Muhteşem değilmi 🙂

Ayratown Yaratım Kulübü

Aykut & Esra ile CANLI yayınlar, düzenli videolar, olumlamalar, Kundalini Yoga ve daha fazlası Yaratım Kulübü’nde!

Adanmışlık Paketi

Hayatının her alanında değişimi keyifle deneyimlemek isteyenler için, çok satılan setlerimizi bir araya getirdik. Kendini adayanlara, değişime inananlara Adanmışlık Paketi’ni hazırladık!

Değişimi Hak Ediyorum

Türkiye’de ilk defa, Aykut ve Esra değişim sürecini bir yıl boyunca sizlerle paylaştı, ortaya muhteşem program bir çıktı.

Para, Bolluk ve Bereket

Para kazanmak istiyorsanız, bolluk bereketi her anlamıyla hayatınıza çekmek istiyorsanız, bunu kaçırmayın!

İşbu sayfada isimlerine yer verilen Yaşam Koçları, Ayra Corp. (Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut – ayratown.com) tarafından düzenlenmiş olan Sertifika Programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmış olan yaşam koçlarıdır. Bu kişilerin Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile herhangi bir yasal bağ ve ilişkileri bulunmamaktadır. 

Bu kişilerin yapacağı her türlü çalışma, yer alacağı her türlü ticari iletişim ve faaliyetin sorumluluğu bizzat kendilerine ait olup Ayra Corp, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un bu kişilerin gerek koçluk gerekse koçluk işini ifa ederken yapacağı ticari faaliyetlerle (ücret tahsili, danışmanlık ücreti vb) ilgili herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Ayra Corp olarak sertifika tesliminin ardından bu kişiler ile ilgili herhangi bir denetim, kontrol ve yaptırım yetkimizin bulunmadığını, her bir koçun ayrı bir tüzel kişilik olarak hukuki ve ticari hayatına devam ettiğini bu kapsamda bu koçlar ile kuracağınız her nevi ilişkide şirketimiz ve şahsımızın bu kimseler tarafından verilen hizmetlerle bir ilişkisi olmadığını önemle bilgilerinize sunarız.

Omg... this sale is crazy!

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up and grab these deals: