loader image
Başkalarıyla kendini kıyaslamak egonun en sevdiği oyunlardan biridir.

Aykut Oğut, Milliyet Cadde’de!

Mutluluğun resmini yapabilir misin, Aykut?

“Evrenden Torpilim Var”la 100 baskı yapan ve birçok okuyucusunun hayatını değiştiren Aykut Oğut, yeni kitabıyla sahalara dönüyor. ‘Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?’ adlı kitap, hem matrak hem yol gösterici.

Daha geçen hafta, “Yaz kitapları hâlâ çıkmadı, plajda ne okuyacağız?” derken, sezonun en çok satacak kitabı yola çıktı bile: ‘Egoları Şişirsek de mi Saklasak?’, tam bir dalga sesi eşlikçisi. Aynı zamanda Aykut Oğut okurlarının alışık olduğu kadar matrak ve kafa açıcı.

Oğut, aslında gayet ağır olan mevzuları öyle tatlı anlatıyor ki, yine tipik ‘evren’ sendromuna kapılıyor insan: “İyi düşün iyi olsun!”

Ah bir de dilbilgisi kurallarına azıcık (azıcık diyorum yahu!) özen gösterse, en azından bir sayfa içerisinde üç kez hata yapmasa; “Bu kitap, gerçekten mutlu ediyor” derdim ama TDK ihanetine, aynı ihanetle karşılık vermek bize yakışmaz. Aykut Oğut’u belki de böyle kabul etmek lazım. Adam dilbilgisini sevmiyor! ‘Evrenden Torpilim Var’daki en basit hataları, 100’üncü baskıda bile düzeltmiyor. Hatta aynı hataları yeni kitaplarında da yapmayı sürdürüyor. Bir redaktörü olduğu halde bu iş neden böyle? Bu kadar zor olan ne? Gerçekten kendime dert edindim bunu… Hatta şunu bile düşündüm; acaba yeni kitabının ismini kaçıncı seferde doğru yazabilmiştir? Düşünsenize ‘-de’ ekinin arkasından gelen bir ‘-mi’, kolaylıkla akıl karışıklığı yaratabilir…

Sağlıklı bir ilişkiyi hayatıma nasıl çekebilirim?

Gelelim kitaba… Sanıyorum hemfikir olduğumuz üzere, Aykut Oğut’un başyapıtı ‘Evrenden Torpilim Var’dı. Daha önce söylenmeyeni söyleyen, ‘şükür egzersizi’ kavramını en baba entelektüelin bile kafasına sokan, hakikaten acayip öğretilerle dolu bir kitap… Onun arkasından gelen ‘isimsiz’ kitap, (gerçekten adı yok), birincisinin yanında biraz sönük kalmıştı. Bu üçüncüsüyse, tamamen farklı formata bürünüp, okuyuculardan ve yazarın internet sitesi

ayratown.com’dan gelen soruların yanıtlarından oluşuyor. Misal, “Sağlıklı bir ilişkiyi hayatıma nasıl çekerim?” diye sormuş biri. Herkesin genel olarak merak ettiği bir mesele… Aykut Oğut ve eşi Esra Banguoğlu Oğut (o da kitabın ikinci yazarı olarak geçiyor), bu sorulara teker teker yanıt veriyorlar.

Gerçek bir yaşam koçunun nasıl olması gerektiğinin en canlı örneklerinden biri olan Esra, halen birebir seanslar yapmakta ve eşi ile birlikte çalışmalarına Los Angeles’ta devam etmektedir.

Denemekten ne çıkar?

Aykut Oğut’un kitaplarında anlattığı mutluluk öğretisini uygulayanlar, hayatlarının değiştiğini söylüyor. ‘Evrenden Torpilim Var’ı okuduktan sonra benim de hayatım ufak çaplı değişiklikler olmuştu. Eğer Oğut’la tanışmadıysanız, önce ilk kitabını, ardından İkincisini ve en son da bu yeni çıkanı almanızı tavsiye ederim. Üç adımdan sonra, hayatınıza istediğiniz her şeyi çekebileceğinize, en azından ‘inanmaya’ başlayacaksınız. Benden garanti!

Röportajın kopyasına ulaşmak için tıklayın.Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Whatsapp'tan Gönder
E-Posta ile Gönder


Ürünler sepetinize eklendi, satın alma işlemini tamamlamak için sepetinize gidebilirsiniz.