Yaşam Koçluğu Sertifika 2019 Mezunu

1996’da başlayan tam zamanlı kariyerim, benim için hep öncelik oldu. Hep “daha”sı için hedefler koymak ve o hedefleri gerçekleştirmek adına çok sayıda eğitime ve workshopa katıldım.

2010 ların başında Aykut Oğut’un “Evrenden Torpilim Var” kitabını okumak bu süreçte bir dönüm noktası oldu. İlk kez, başıma gelen her şeyin tamamen kendimden kaynaklandığını fark ettim.

Tabi ki tesadüf değildir ki, sevgili eşim Çiğdem Kurtuluş Eser de aynı zamanlarda benzer süreç ve farkındalıkları deneyimliyordu.

Birlikte ilerleyerek kişisel gelişimde farklı öğretileri denedik. Her ne kadar hepsi temelde aynı prensiplere dayansa da, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un yaklaşımındaki sadelik, anlaşılırlık, bütünlük ve pratiklik bize daha kolay geldi.

2017’de, eşimin, bu öğretiyi içselleştirerek muhteşem bir hızla ilerlediğini görünce, ben de bir karar alarak bu öğreti doğrultusunda dönüşüm yolculuğumu başlattım. O gün aldığım kararın notunu hala saklıyorum.

O kararı aldığım günden bugüne, gelirimi katlayarak artırdım, kariyerimde CEO luğa kadar ilerledim, yurt dışında şirket sahibi oldum, expat hayatını deneyimledim. Bol bol seyahat ettim, yıllardır kurduğum hayalleri gerçekleştirmeye başladım.

Ve fark ettim ki, bu bir hedef gerçekleştirme planı değil, bir dönüşüm yolculuğu. Hedefim olan “kariyerimde ilerleme” gerçekleşirken, aynı zamanda, sağlığımda, ilişkilerimde ve hayatımın diğer alanlarında da harika dönüşümler deneyimledim.

En önemlisi, çok basit temel bilgiler ve bunları içselleştirmeyi kolaylaştıran tekniklerle, dönüşümün ne kadar kolay ve ulaşılabilir olduğunu fark ettim.

Deneyimlediğim bu dönüşüm yolculuğu, “küçük dokunuşlarla” hızlandı ve kolaylaştı. Ben de aynı küçük dokunuşlarla dönüşüm kararını almış insanlara yardım edebileceğime inandım.

Dönüşümü deneyimledim ve hala deneyimlemekteyim. Bu deneyimlerden gelen, sayısını bilmediğim örnekler ve Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut un koçluk yapma yaklaşımlarına dair 1400 saatlik koçluk sertifika programında edindiğim bilgilerle, başta kendi hayatım olmak üzere, kendini bu dönüşüme açıp benden destek isteyen herkesin hayatını “küçük dokunuşlar”la dönüştürmeye devam ediyorum.

Twitter: @cenkeser
Skype: cenkeser11

Aykut & Esra ile 21 Gün Bereket Kampı

Share on facebook Facebook’ta Paylaş Share on twitter Twitter’da Paylaş Share on whatsapp Whatsapp’tan Gönder Share on email E-Posta ile Gönder Aykut & Esra, bu

Adanmışlık Paketi

Hayatının her alanında değişimi keyifle deneyimlemek isteyenler için, çok satılan setlerimizi bir araya getirdik. Kendini adayanlara, değişime inananlara Adanmışlık Paketi’ni hazırladık!

Değişimi Hak Ediyorum

Türkiye’de ilk defa, Aykut ve Esra değişim sürecini bir yıl boyunca sizlerle paylaştı, ortaya muhteşem program bir çıktı.

Ürünler sepetinize eklendi, satın alma işlemini tamamlamak için sepetinize gidebilirsiniz.