loader image
EGO sizin, size her şeyi hatırlatan en büyük DOSTUNUZ.

Kundalini Yoga Nedir? Nasıl Pratik Yapılır?

Ürünü önceden satın aldıysanız, buraya tıklayarak giriş yapınız. 

Kundalini Yoga Setlerini 3 Şekilde Alabilirsiniz!

1

Bütün Setleri (52 adet) toptan alıp, süresiz izleyebilir ve pratik yapabilirsiniz
333$ Dolar.

2

Bütün Setleri (52 adet) 30 gün için kiralayıp, bir ay süresiz olarak izleyebilirsiniz. Toplamı
88$ Dolar.

3

Bütün Setleri TEK TEK, süresiz olarak satın alabilirsiniz.  Set başına ödenecek
17$ Dolar.

Süre: 60 Dakika
Hamilelere uygun değildir
.
Bu set, Kundalini Yoga ile ilgili sizlerden gelen sorulara yanıt vermek amacı ile hazırlandı.

Kundalini enerjisi nedir? Kundalini Yogayı nasıl uygulamalıyım?
Kundalini Yoganın zevki her set farklı olabilir. Sistemde 5000 küsür set bulunmaktadır. Bu yüzden hergün farklı bir uygulama yapabilirsiniz ve dükkanımızda her zaman farklı setlerimizi kullanımınıza açıyoruz. Kundalini Yogada, ilk önce uyumlanma, sonra ısınma hareketleri, sonra set olarak KRIYA, ve hemen ardından yine bir KRIYA olarak meditasyon vardır. Ardından dinlenme ve dersi bitiriş gelir.

KRİYA nın anlamı: Kendi içinde spesifik bir etki yaratan haraketler dizimi VEYA tek bir haraket de olabilir. Ama kafımıza göre seçtiklerimiz değil, KRIYA olarak verilmiş olanlar KRİYAdır. KRİYAları değiştirmeyiz ama ardarda çalışabiliriz. Benim tavsiyem, haftada en 2-3 tane farklı set yapmak ama her setin ardında seçtiğiniz herhangi bir meditsayonu sürekli çalışmak.
En azından bir 40 gün, fakat tam etkilerini oturtmak istiyorsanız, 120 gün çok daha iyi olur.

Çalıştığınız meditasyonun ustası olmak istiyorsanız da, 1000 gün.

Bu şekilde çalışmak şart değil ama sadece bir öneri. Bunun dışında herhangi bir meditasyonuda seçip, tek başına uygulayabilirsiniz ama öncesinde uyumlanmayı unutmayın ve mümkünse bir kaç ısınma haraketini uygulayın.

Isınma haraketlerinde sonra sizinle çok etkili 3 meditasyon paylaştım. Bunlar olduğu gibi yapabilirsiniz veya herhangi bir tanesini seçip, 3-11-veya 31 dakika uygulayabilirsiniz. 40-90-120 veya 1000 gün boyunca.
KIRTAN KRIYA: Sağ ve Sol beyin dengesi ve ikisi arası daha etkin iletişim için ideal. Dişi, Erkil enerji dengelenmesi, ön beyin aktivasyonu, daha yüksek konsantrasyon, planlama, organizasyon, hafıza, duyguların dengesi gibi birçok etkisi olan bir meditasyon. Dişi, Erkil enerjiyi dengelemesi yüzünden de, ilişkiler için ideal.
SAT KRIYA: Çakra siteminin dengelemesi ve güçlenmesi için yapıyoruz. 3 üncü Çakra aktivasyonu, özgüven ve rüyalarımızı gerçekleştirme kapasitesi sağlıyor. Aynı zamanda sinir sistemini güçlendirir. Sinir sistemi güçlü olduğunda, dayanıklılığımız her anlamda artar.
SİFA KRIYA: Ellerdeki şifa enerjisini aktive etmek için kullanılan bir meditasyon.
İyi Çalışmalar!!!
Kundalini Yoga size yeni birşey vermez, içinizde zaten olan SİZİ ortaya çıkarır. Tıpkı bir heykel tıraş gibi” Esra Banguoğlu Oğut.

Kundalini Yoga Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Esra, Kundalini Yoga’yla depresyon, uyuşturucu, kaybolmuş hissetmek, kendini değersiz görmek gibi pek çok konuyu 6 ay gibi kısa bir sürede geride bıraktı. 

Kundalini Yoga, bilincimizi geliştiren, farkındalığımızı arttıran, daha sağlıklı, daha dinç ve daha genç kalmamızı sağlayan bir tekniktir. 

Esra ile Kundalini Yoga çalışanlar, meditasyonları ve yogaları uyguladıkça daha özgür, daha kendileriyle barışık ve daha keyifli bir yaşam deneyimlemeye başladılar. 

Kundalini Yoga'yı Kimler Uygulayabilir?

Açıkçası Kundalini Yoga’yı 7’sinden, 70’ine kadar herkes uygulayabilir çünkü Kundalini Yoga’yı yapmak için, akrobat olmak gerekli değil, esnek olmak gerekli değil, ince olmak gerekli değil. Yatağınızda, sandalyede, otururken her yerde, herkes yapabilir. 

İçerdiği hareketler, meditasyonlar, nefes teknikleri ve mantralar sayesinde bedenimizin pek çok alanına, kapasitesine ulaşabilirsiniz. Kısacası A’dan Z’ye bütün bedeninizle çalışmaya başlayacaksınız.

Her Gün İstediğiniz Başka Bir Seti Yapabilirsiniz!

Kundalini Yoga setimizi aldığınızda, her gün farklı setleri yapabilirsiniz. Tıpkı menüden yemek seçer gibi, o gün hangi konuda çalışmak istiyorsanız, size uygun seçimizi seçip, uygulayabilirsiniz. 

Bazen Esra, belirli bir konu üzerinde çalışmak istediğinde aynı seti 40 gün boyunca tekrarlayarak, o konuya odaklanmayı da tercih edebiliyor. 

Seçim sizin.

Sitemizde Bulunan Yoga Setlerimiz

Ürünler sepetinize eklendi, satın alma işlemini tamamlamak için sepetinize gidebilirsiniz.